Teatralnie i warsztatowo w MDK

Dnia 1 grudnia 2016r. odby┼éo si─Ö kolejne wystawienie sztuki „Hyperland” zaprezentowanej przez francuskoj─Özyczn─ů grup─Ö teatraln─ů „Deja vu”. Tym razem sztuka zosta┼éa wystawiona w ramach projektu teatralnego maj─ůcego na celu promowanie nauki j─Özyka francuskiego przez teatr.  Zaproszono grupy m┼éodzie┼╝y ze szk├│┼é z wojew├│dztwa ┼é├│dzkiego.
Po spektaklu zaproponowano m┼éodzie┼╝y warsztaty teatralne przygotowane i poprowadzone przez ich koleg├│w z MDK-owskiej grupy „Deja vu”. Utworzono sze┼Ť─ç grup ─çwiczeniowych po kilkana┼Ťcie os├│b. Po 45-minutowych przygotowaniach m┼éodzie┼╝ pod okiem swoich koleg├│w zaprezentowa┼éa etiudy sceniczne, wszyscy na ten sam temat i w oparciu o ten sam tekst, ale przy u┼╝yciu r├│┼╝nych technik teatralnych.
Rezultat prac by┼é imponuj─ůcy, m┼éodzie┼╝ zaanga┼╝owa┼éa si─Ö i przygotowa┼éa ciekawe impresje sceniczne, a jury rekrutuj─ůce si─Ö spo┼Ťr├│d nauczycieli wybra┼éo i nagrodzi┼éo najlepsz─ů etiud─Ö. Nauczyciele i zaproszona m┼éodzie┼╝ wyrazi┼éa ch─Ö─ç kontynuowania tego typu dzia┼éa┼ä.
Patronat honorowy nad wydarzeniem obj─Ö┼éo Stowarzyszenie ┼ü├│dzkie Bardziej Francuskie, w ramach kt├│rego nauczyciele -cz┼éonkowie tego stowarzyszenia promuj─ů nauk─Ö j─Özyka francuskiego oraz kultur─Ö francusk─ů za pomoc─ů r├│┼╝nych metod i technik dydaktycznych.

G A L E R I A   Z D J ─ś ─ć kliknij na zdj─Öciu aby powiekszy─ç
[data dodania: 2016-12-06 ]